Tıp Fakültesinde Randevu

Hüseyin Can’ın dün Eskişehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji Bölümünde randevusu vardı. Artık Eskişehir’de ikamet ettiğimiz için, Hüseyin Can’ın bundan sonraki Epilepsi Tedavisi burada takip edilecek.

Çocuk Nöroloji genelde sadece Tıp Fakültelerinde olduğu için, bu bölüm çok yoğun oluyor. Hal böyle olunca da, randevumuz saat 10.50 de olduğu halde, Hüseyin Can ilk muayenesini saat 14.00 da oldu. İlk defa buraya muayene olduğu için ve durumu ağır olduğu için uzman doktorun da görmesi gerektiğini söylediler. Uzman doktor olan Yrd. Doç. Dr. Coşkun YARAR’ı bekledik. Onunla görüşmemiz bittiğinde saat 18.30 olmuştu.

Mesai saatini aşmasına rağmen, tüm hastaların muayeneleri yapıldı. O yüzden ayrıca, bu bölümde çalışan herkese ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.

Bekleme salonunda çok zaman geçirdiğimiz için, birkaç kişiyle sohbet etme imkanım oldu. Beni en çok etkileyen kişiyse, kendiside ağır şeker ve diyaliz hastası olan, engelli bir çocuk annesi oldu. Dünden beri o anneyi düşünüyorum. Acaba çocuğuyla ne kadar ilgilenebiliyordur? Bu anne ve sohbet ettiğim diğer kişiler hakkında, başka bir yazımda bahsedeceğim.

Dün, Tıp Fakültesinde işimiz uzun sürdüğü için, Hüseyin Can eve geldiğimizde, karnını bile doyurmadan uyudu. O zaten birkaç saat bile dışarıda geçirse, çok yoruluyor.

Bu günde, yine Tıp Fakültesinde, EEG (Elektroensefalografi) çekimimiz vardı. EEG, epilepsi hastaları, nöbet şüphesi olan ve bazı nörolojik rahatsızlıkları olan hastaları incelemekte kullanılan bir tetkiktir. EEG cihazı ile beynin elektriksel aktivitesi kaydedilir.

Bu çekim sırasında hasta hiç kıpırdamadan yatmak zorunda. Çocuklar genelde sakin duramadıkları için, bu çekim sırasında uyutulurlar. Ancak çocukları uyutmak ve çekim sırasında uykuda kalmalarını sağlamak, çok zor oluyor. Allah’a çok şükür, Hüseyin Can’a 5 yaşından beri, uyumadan EEG çekimi yapılabiliyor.

Hüseyin Can EEG çekimine hazırlandıktan sonra:

eeg-cekimi

Reklamlar
Hüseyin Can kategorisinde yayınlandı. Etiketler: , , , , , . Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: